Cygara Oliva | najpopularniejsze cygara | nikaraguańskie tytonie

Oliva

Pinar Del Rio na Kubie to miejsce niezwykle ważne dla marki Oliva, która zapoczątkowana w 1886 roku przez Melanio Olivę, po latach stała się rozpoznawalna na całym świecie. Plantacje tytoniu w miejscowości położonej na zachód od Hawany, po ojcu przejął Hipolito Oliva, który przekazał smykałkę swojemu synowi Gilberto. Ten działał jako producent tytoniu aż do końca Rewolucji Kubańskiej. Następnie rozpoczął pracę jako makler tytoniu. Dzięki temu wjechał do Hiszpanii, jednak już po 5 latach stwierdził, że jego jedynym miejscem do życia jest Nikaragua.  

Mimo potknięć w postaci kilkukrotnego zmuszenia do opuszczenia kraju Gilberto wprowadził na rynek markę Gilberto Oliva w 1995 r. Początkowo firma wykorzystywała do produkcji cygar jedną z honduraskich fabryk firmy Plasencia. W cygarach Gilberto Oliva używano dominikańskich i nikaraguańskich wkładek, zwijaczy z liści z Dominikany i pokryw cygarowych pochodzących z Ekwadoru (Connecticut). W 2003 r. otwarto zakład produkcyjny w Esteli w Nikaragui, a w 2005 r. Oliva Cigar Co. produkowała 6 milionów cygar rocznie. Była również drugim co do wielkości plantatorem tytoniu w Nikaragui. Zaledwie 4 lata później produkcja marki Oliva przekroczyła 13 milionów cygar, a wprowadzone na rynek cygara Oliva Serie V stały się flagowymi produktami Oliva.

Najlepsze cygara marki Oliva

Oliva Serie V jest bez wątpienia najpopularniejszą serią marki. W 2014 r. Oliva Serie V Melanio Figurado otrzymało tytuł Cygara Roku wg Cigar Aficionado Magazine, którego ranking ceniony jest przez Aficionados na całym świecie. Kolejnymi cygarami, które na przestrzeni lat znalazły się w Top 25 Cygar są: Oliva Serie V Melanio Churchill, Oliva Serie V Melanio Robusto, Oliva Serie V Lancero,  Belicoso, Torpedo, Maduro Especial, Liga Especial Double Robusto, Liga Especial Belicoso, Oliva Serie O Churchill oraz Oliva Serie G Cameroon Robusto.

W cygarowym biznesie często rzemiosło dziedziczone jest z pokolenia na pokolenie. Mimo że w 2016 roku nowym właścicielem Olivy stał się J. Cortès Cigars to prawnuki Melanio Carlos, Gilberto Junior, Jeannie i Josè pozostają aktywnie zaangażowani w rozwój rodzinnego biznesu. Plantacje tytoniowe w Nikaragui nadal pozostają w ich rękach.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 10,00 zł - 939,00 zł

Aktywne filtry:

Oliva Master 3 Blends 2006 to trzecia edycja linii, po Oliva Master Blends w 2003 r. i Oliva Master 2 Blends w 2005 r. To co różni linie to pokrywa – w pierwszej pokrywa Habano, w drugiej – Sumatra, a Oliva Master 3 Blends 2006 to pokrywa typu Connecticut.

Cena 70,90 zł

Sampler składa się z 5 cygar w formacie robusto. Pomimo że cygara są tej samej marki, to każde jest z innej linii. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą poznać pełen przekrój smakowy cygar nikaraguańskich. Ponadto Oliva jest jedną z najbardziej cenionych marek cygarowych na świecie.

Cena 339,00 zł