Cygara Casa Turrent | rodzinna marka cygar | meksykański tytoń

Casa Turrent

Historia rodziny Turrent sięga 1800 roku, kiedy pradziadek Alberto Turrenta zaczął uprawiać tytoń, jako pierwszy w Meksyku. Dziś produkcja cygar nie ma przed tą rodziną tajemnic. Turrentowie są największymi producentami tytoniu przeznaczonego na cygara w Meksyku. To właśnie oni uprawiają słynne liście maduro San Andres, które wchodzą w skład cygar różnych marek na całym świecie. Są również właścicielami słynnej marki cygar Te-Amo. Meksykański tytoń nie ma przed nimi tajemnic, a cygara, które produkują, zajmują zaszczytne miejsca w rankingach najlepszych magazynów cygarowych.

Dziś marka Casa Turrent podbija światowe rankingi, jednak wymagało to ogromnego wysiłku i zaangażowania. Alberto Turrent zaczynał pracę w rodzinnym biznesie od prowadzenia ciężarówki z tytoniem i rozwożenia pracowników na farmie. W latach 60. minionego wieku Turrentowie eksportowali liście tytoniu do Stanów Zjednoczonych, wprowadzili do uprawy nasiona z Sumatry i produkowali cygara wyłącznie na rynek w Meksyku. Prężny rozwój pozwolił na poszerzenie działalności i już w 1972 roku powstały pierwsze cygara Te-Amo. 

Meksykański tytoń

Alejandro, syn Alberto poszedł w ślady swoich przodków i obecnie prowadzi firmę ze swoim ojcem. Już mając 25 lat sprzedawał cygara i dostarczał je do odbiorców. Obserwując zachowania konsumentów, Alejandro zauważył, że jedna osoba potrafi kupić po jednym cygarze z kilku marek, aby ich spróbować. Dlatego firma rozpoczęła produkcję różnych cygar. Jednak te meksykańskie są szczególne. Charakterystyczny słodkawy smak tytoniu z Meksyku świetnie sprawdza się do mieszanek, dzięki temu, że nie jest zbyt dominujący. Rośnie na wulkanicznej glebie bogatej w minerały i uprawiany jest w naturalny sposób. Obecnie rodzina Turrent uprawia ok. 810 ha ziemi, co czyni ich największymi plantatorami tytoniu cygarowego w Meksyku. Są również dostawcą popularnych meksykańskich liści tytoniu San Andres, które używane są przez wielu producentów cygar do swoich mieszanek. 

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 22,00 zł - 799,00 zł

Aktywne filtry:

Casa Turrent 1880 Maduro to najciemniejsze cygaro spośród całej czwórki w serii. Posiada najpełniejszy aromat oraz ciemnobrązową, prawie czarną pokrywę Maduro Negron San Andrés oraz zawijacz Habano Criollo San Andrés i mieszankę tytoni z Meksyku i Nikaragui we wkładce. 

Cena 48,90 zł