Cygara z Hondurasu | honduraskie cygara | cygara Honduras

Honduras

Honduras jest państwem położonym w Ameryce Środkowej. Tereny górzyste zajmują aż 80% powierzchni państwa. Dzięki położeniu na wybrzeżu Pacyfiku, panuje tu klimat równikowy, a średnia temperatura wynosi 28 stopni. W takim klimacie nie trudno o żyzne gleby. Właśnie na nich rozpoczęto uprawę tytoniu i cygarowe marki korzystają z nich do dziś.   

Najpopularniejszymi i najlepszymi miejscami do uprawy roślin tytoniu w Hondurasie są: Dolina Jamastran, Talanga, a także region Copan, w którym rośnie jeszcze dziki tytoń - pozostałość po cywilizacji Majów. W tych regionach powstały marki cygarowe z rodzinnymi tradycjami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Wytwarzanie cygar z pozyskanych liści tytoniu wiąże się z ogromnym nakładem pracy i przede wszystkim z czasem. Skomponowanie odpowiednich mieszanek tytoni, aby balansowały się wzajemnie. Często do cygar z Hondurasu dodawane są liście z Nikaragui lub Dominikany, tworząc wyśmienite cygara.

Honduraskie cygara

Honduras dzięki żyznym glebom i odpowiedniej wilgotności i nasłonecznieniu daje roślinom tytoniu idealne warunki do wzrostu. Plantacje tytoniu w Hondurasie umożliwiają również podjęcie pracy mieszkańcom tytoniowych regionów tego kraju. Dzięki tradycji zwijania cygar, Honduras może poszczycić się wieloma fabrykami cygar oraz szerokim portfolio wiodących marek w cygarowym biznesie.

Najpopularniejszymi honduraskimi markami cygar są: Alec Bradley, La Estancia, Plasencia i Rocky Patel. Czym zatem wyróżnia się honduraski tytoń i cygara, które z niego powstają? Przede wszystkim tytoń z Hondurasu jest wyrazisty w smaku. Posiada lekko pieprzny smak, który cenią zwłaszcza doświadczeni Aficionados

Cygara z Hondurasu cenione są na całym świecie. Często sięgają po nie doświadczeni miłośnicy tytoniu. Niektóre linie polecane są również jako cygara na start. Honduraskie cygaro na początek bez problemu znajdziecie w portfolio Rocky Patel lub Alec Bradley. Cenę honduraskich cygar można określić jako średnią. Mniejsze cygara z Hondurasu kupicie już od kilkunastu złotych za sztukę. Większe cygara będą kosztować do ok. 70-80 złotych za sztukę. Jak widać, ceny honduraskich cygar mogą się różnić. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj i rozmiar cygara wybierzecie.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 0,00 zł - 429,00 zł

Aktywne filtry:

  • Promocja

Cygaro należące do pierwszej serii stworzonej przez synów Alana Rubina, założyciela marki Alec Bradley. Pełna moc oferująca bogactwo smaków orzechów, pieprzu, skóry i ziemi na dłuższe palenie.

Cena 52,11 zł Cena podstawowa 57,90 zł
Najniższa cena: 57,90 zł -10%
  • Promocja

Cygaro o łagodnej do średniej mocy, polecane początkującym entuzjastom cygarowego dymu. Połączenie honduraskich tytoni oraz dodatek w postaci liści z Nikaragui we wkładce stworzyły aromatyczne cygaro.

Cena 52,62 zł Cena podstawowa 61,90 zł
Najniższa cena: 52,62 zł 0%
  • Promocja

Cygaro stworzone z myślą o miłośnikach delikatniejszych smaków. Rubin wraca do korzeni, oferując średniej mocy cygaro, które pełne jest bogactwa smakowego. W smaku jedwabiste i pełne, z mieszanką tytoni premium z Hondurasu i Nikaragui, otulone liście z Hondurasu.

Cena 39,02 zł Cena podstawowa 45,90 zł
Najniższa cena: 45,90 zł -15%