Cygara La Flor Dominicana | cygara LFD | świetne cygara

La Flor Dominicana

La Flor Dominicana to marka cygar, która powstała dzięki szczerej idei tworzenia cygar takich, jakie sam chciałby palić jej właściciel. Litto Gomez Diez bowiem nigdy nie miał okazji uczestniczyć w procesie produkcji tych wyrobów klasy premium jako obserwator. Nie miał bowiem przodków, po których odziedziczyłby rodzinny biznes cygarowy. W 1973 r. wraz ze swoim bratem wyemigrował z Hiszpanii do Toronto, w którym pracował głównie w restauracjach. Częstym wspomnieniem Litto w wywiadach jest myśl o jego pierwszym cygarze, które miał okazję palić dzięki współpracownikowi, który podarował mu Montecristo No. 2. 

Po latach został jubilerem i paląc cygara, wiedział, że czegoś brakuje mu w życiu. W 1994 roku, wraz ze swoją żoną postanowił spróbować czegoś zupełnie innego. Zaczynając swoją przygodę w branży cygarowej, wiedział, że ma dwie możliwości — pierwsza to zatrudnienie kogoś, kto będzie robił dla niego cygara, a druga to samodzielna nauka i długa droga do doskonałości. Litto i Ines wiedzieli jednak, że aby zachować spójność marki oraz jakość, na której niezmiernie im zależało, sami muszą poświęcić wiele czasu i pracy, aby odnieść sukces.

W 1994 r. na Dominikanie istniało 8 fabryk tytoniowych z dość długą historią. Powstała wówczas La Flor Dominikana, co dosłownie oznacza "dominikański kwiat". Nazwa pochodzi od kwiatu rośliny tytoniu, a Gomez Diez wymyślił ją, zagłębiając się w tematykę powstawania cygar i tytoniowych liści. 

Najlepsze cygaro La Flor Domincana Andalusian Bull

Pierwszym cygarem La Flor Dominicana było łagodne i składało się z dominikańskiej wkładki i zawijacza. Następna na rynku pojawiła się seria 2000, która była czymś zupełnie nowym. Pokrywa z Kamerunu zachwyciła Aficionados, nadając rozgłos marce. Kolejnym zaskakującym cygarem w portfolio La Flor Dominicana było El Jocko o zaskakującym kształcie. 

Na początku 2000 r. Gomez Diez podjął się produkcji własnej pokrywy. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ w 2004 r. z okazji 10. rocznicy firmy, światło dzienne ujrzało Litto Gomez Diez Chisel Puro, które uzyskało 92 punkty w rankingu magazynu Cigar Aficionado. Z pewnością największą dumą założycieli marki, jak i najbardziej rozpoznawalną pozycją w portfolio La Flor Dominicana jest LFD Andalusian Bull. Zostało ono bowiem Cygarem Roku 2016. Dziś fabryka La Flor Dominicana produkuje 4 mln cygar rocznie i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek cygar na świecie.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 14,00 zł - 379,00 zł

Aktywne filtry:

La Flor Dominicana 1994 Mambo to imponujący churchill z meksykańskim San Andres w pokrywie i dominikańskim wnętrzem. Ziemisty, lekko skórzany smak z nutami orzechowymi i słodkim finiszem. Doskonały wybór dla miłośników cygar o intensywnym charakterze.

Cena 74,00 zł

La Flor Dominicana 1994 Tango to małe cygaro o średniej do pełnej mocy. Oddaje hołd dla 20 lat geniuszu Litto Gomeza. Z dominikańskimi liśćmi z 1994 roku i pokrywą San Andrés oferuje smak delikatnego cedru, skóry, pieprzu i słodyczy. Zdobywca 89 punktów od Cigar Aficionado - to cygaro na specjalne okazje!

Cena 44,90 zł