Cygara H. Upmann | cygara z Hawany | kubańskie tytonie

H. Upmann

Historię tej marki zapoczątkował niemiecki bankier Herman Upmann, a jej sukces zwieńczony był siedmioma medalami, przyznanymi w latach 1862–1893. Medale widać do dziś w logo marki, a cygarami zachwycali się głównie amatorzy pełnego smaku. Związana jest z nią słynna historia, kiedy to prezydent John F. Kennedy, tuż przed wprowadzeniem embarga w 1961 roku, polecił swojemu sekretarzowi zakupienie 1000 sztuk cygar Petit Upmanns. Fabryka H. Upmann to jedna z najstarszych, nadal produkujących fabryk. Smak cygar H. Upmann określa się jako łagodny do pełnego. Nieco ciemniejszy owijacz podkreśla słodkie i pikantne nuty.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 39,00 zł - 360,00 zł

Aktywne filtry:

Arcydzieło cygarowe o solidnej konstrukcji z pięknym brązowym liściem okrywowym. Delikatne, całkowicie ręcznie zwijane. Wyjątkowe połączenie nut kawy, czekolady, skóry, karmelu i białego pieprzu. Rozkosz dla koneserów w dużym formacie.

Cena 89,00 zł

H. Upmann Noellas LCDH to arcydzieło cygarowe, które dojrzewało w szklanym słoju. Oferuje aromaty czekolady, karmelu, cedru, kawy i orzechów. Niski nakład, ograniczona dostępność.

Cena 83,00 zł