Cygara La Aurora | dominikańskie cygara | dobra jakość cygar

La Aurora

La Aurora to cygarowa marka założona przez Eduardo Antonio Leona Jimenes'a w 1903 r. Marka może poszczycić się także pierwszą fabryką cygar na Dominikanie. Cygarami produkowanymi w fabryce La Aurora były preferidos, sprzedawane wyłącznie na terenie Dominikany. Założyciel La Aurora oraz jego następcy nie mieli łatwej drogi do osiągnięcia sukcesu w branży cygarowej. Na przestrzeni lat produkowali nie tylko cygara, ale również papierosy.  

W 1961 r. rozpoczęto produkcję dominikańskich pokryw cygarowych w Sabana del Puerto. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne, projekt musiał zostać przerwany. Po 6 latach od otwarcia produkcji papierosów przez La Aurorę podjęto decyzję o rozpoczęciu współpracy z marką rozpoznawalną na całym świecie — Philip Morris International. To posunięcie okazało się genialnym. Dzięki tej współpracy fabryka rozpoczęła produkcję najznamienitszych tytoniowych marek. Później, chcąc zainwestować środki zgromadzone dzięki produkcji papierosów, E. Leon Jimenes zadebiutował w nowym sektorze branżowym. W 1983 r. otworzył Bohemia Brewery, gdzie produkował piwa pilsner. Od 1984 r. natomiast zajął się warzeniem piwa na licencji Heineken. 

Odrodzenie cygar La Aurora

Powiew cygarowej świeżości marce La Aurora został nadany za sprawą nowej linii cygar, powstałej w hołdzie dla założyciela firmy. Leon Jimenes Cigars stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w portfolio marki. Posiadają gładką mieszankę tytoniowych liści w zawijaczu i wkładce oraz pokrywę Connecticut. Pod koniec lat 90. wznowiono także projekt upraw tytoniu na pokrywy. Pierwsze takie cygara wprowadzono na rynek z okazji 100. rocznicy La Aurora na rynku. Setna rocznica świętowana była dzięki dwóm cygarom premium, La Aurora Preferidos Serie 1903 oraz La Aurora 100 Anos. Ze względu na limitowaną edycję, cygara te były pożądane przez większość Aficionados. Wówczas narodził się pomysł, by produkować je w stałej ofercie. Zachwyciło to miłośników cygarowego dymu na całym świecie. 

Biorąc pod uwagę ranking Cigar Aficionado, aż 50 cygar marki La Aurora zostało ocenionych na 90 i więcej punktów. Wśród nich jest również cygaro, które zajęło 2. miejsce w rankingu najlepszych cygar 2004 r. - La Aurora 100 Anos Belicoso. Kolejnym cygarem, które zostało wyróżnione w 2005 r. jest Aurora Preferidos Connecticut No. 1. z 92 punktami. 11. miejscem w rankingu w 2009 r. może poszczycić się Aurora Preferidos Maduro Robusto. Aurora Barrel Aged Belicoso i Aurora 1495 MBE Dominicana również otrzymały 92 punkty, plasując się kolejno na 14 miejscu w 2008 r. oraz 25. miejscu w roku 2010.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 24,00 zł - 669,00 zł

Aktywne filtry:

Cygara dla wybitnych koneserów, którzy oprócz smaków zwracają uwagę na historie cygara. Buduje je dominikańska pokrywa Corojo, zawijacz również pochodzący z Dominikany i wkładka z – Dominikany i Brazylii.

Cena 49,00 zł

Tak Guillermo Leon, prezydent firmy La Aurora opowiada o swoich cygarach: To oczywiste, że ta linia to jakby część mnie oraz doświadczeń mojej rodziny będącej w biznesie cygarowym przez ostatnie 107 lat. Pragnąłem cygar o głębszym, bardziej złożonym smaku oraz jeszcze pełniejszą mocą niż większość naszych cygar.

Cena 49,00 zł

La Aurora 100 Años to wyjątkowe cygaro, które stanowi hołd dla długiej tradycji produkcji cygar. Uważane za jedno z najlepszych dominikańskich cygar na świecie, to mieszanka dominikańskich tytoni, oferująca bogaty smak drewna, skóry, suszonych owoców i delikatnych nut miodu i kakao.

Cena 199,00 zł
  • Promocja

Linia La Aurora 107 to bogate i kompleksowe palenie dające unikalny smak wyraźnego pieprzu, kawy, karmelu, cynamonu i ziemnego finiszu. To jedne z najlepszych cygar na rynku w tak rozsądnej cenie. Dla palaczy ceniących wyjątkowe chwile.

Cena 29,67 zł Cena podstawowa 34,90 zł

Pokrywa zbudowane jest z ekwadorskich liści tytoniu typu Sun Grown, zawijacz jest dominikański, a wkładkę budują tytonie z Nikaragui, Dominikany, Brazylii i Peru.

Cena 39,90 zł

La Aurora w 2010 r. świętowała 107. rocznicę istnienia. Z tej okazji została stworzona marka Aurora 107 przez Guillermo Leona i Jose Blanco.

Cena 48,90 zł