Cygara Perdomo | najlepsze cygara Cigar Journal | puros

Perdomo

Na początku lat 30. XX wieku, młody Kubańczyk Silvio Perdomo, rozpoczął pracę w lokalnej fabryce cygar, w położonym na zachód od Hawany miasteczku San Jose de las Lajas. W latach 1937-1945 pracował on w hawańskiej manufakturze H. Upmanna, następnie zaś do roku 1959 w fabryce Partagasa. Taką samą drogą poszedł jego syn, Nicolas, który od 1948 roku pracował w fabryce Marin & Trujillo, później zaś dołączył do ojca i rozpoczął pracę w fabryce Partagasa. 

W 1959 roku Silvio, jako aktywny przeciwnik rewolucji, został aresztowany przez nowe władze i spędził ponad kilkanaście lat w kubańskich więzieniach. W 1974 roku pozwolono rodzinie na emigrację do USA. Młody Nick Perdomo Junior, późniejszy twórca obecnej potęgi firmy, po zakończeniu służby wojskowej w US Navy pracował, jako kontroler na lotnisku w Miami. W 1992 roku zrezygnował z pracy, by całkowicie poświęcić się pasji swojego dziadka i ojca. Początkowo jego mała firma pod nazwą Nick’s Cigars Company mieściła się w przydomowym garażu i zatrudniała jedynie trzech zwijaczy.

Najlepsze cygara Perdomo

Boom cygarowy, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie lat 90., nie tylko wypromował jego pierwsze marki, ale spowodował ogromny wzrost produkcji. Nie była jej w stanie sprostać przydomowa manufaktura oraz wynajęta później większa fabryka w mieście Tampa. Dlatego w 1997 roku Nick Perdomo Senior przeniósł produkcję cygar do Esteli w Nikaragui. Dwa lata później Tabacalera Perdomo, jak zaczęła brzmieć nowa nazwa firmy, otworzyła własną ogromną fabrykę cygar oraz następnie rozpoczęła uprawę tytoniu w obrębie własnych plantacji. Obecnie, z powierzchnią ponad 8 tys. metrów kwadratowych, jest drugą co do wielkości fabryką w tym kraju, zatrudniającą ponad 2 tys. osób i produkującą prawie 20 milionów sztuk cygar rocznie. Nick Perdomo Junior, który obecnie przewodzi firmie, słynie z wyjątkowo rygorystycznych procedur kontroli jakości swoich marek. Uznawany jest wręcz za perfekcjonistę, który nie pozwoli na żadne odstępstwa, zawsze dążąc do doskonałości.

Najlepszym cygarem roku 2021 wg magazynu Cigar Journal zostało Perdomo Reserve 10th Anniversary Box-Pressed Epicure Maduro

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 0,00 zł - 999,00 zł

Aktywne filtry:

Linia o średniej mocy i łagodnym charakterze. Znakomita mieszanka nikaraguańskich tytoni wykończona jest najwyższej jakości pokrywą typu Ecuadorian Connecticut.  W doznaniach smakowych dominują nuty cedru, karmelu i słodzonej kawy, z wyczuwalną lekką ziemistością w tle. Całość jest doskonale zbalansowane zapewniając długi kremowy finisz. 

Cena 70,90 zł