Cygara Cohiba | kubańskie cygara | kubański tytoń do cygar

Cohiba

Bez wątpienia Cohiba jest najsłynniejszą kubańską marką cygar, która zadebiutowała na porewolucyjnej Kubie i pozostaje nią do dziś. W istocie Cohiba zawdzięcza swój tryumf rewolucji narodowej najbardziej rozpoznawalnej postaci, jaka pojawiła się w historii wyspy — Fidelowi Castro. Została stworzona w 1966 roku i od tej chwili cygara te należą do najbardziej cenionych na świecie. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że określenia "kultowa" i "najbardziej pożądana" to synonimy Cohiby. Przez wiele lat była to prywatna marka kubańskiego przywódcy. Oferował on cygara wyłącznie swoim gościom. Były one produkowane w ściśle tajnej wówczas fabryce El Laguito. 

Od połowy lat 80. cygara Cohiba dostępne są na globalnym rynku i każdy niezależnie od statusu, może je posiadać. Słowo „cohiba” w języku Indian z plemienia Taino (rdzennych mieszkańców wyspy Kuba) oznacza „tytoń” tj. zwinięte liście tytoniu, które były palone w trakcie tajemniczych obrzędów o charakterze szamańskim. Prawdopodobnie była to pierwsza znana forma cygara. Do dziś wielkość produkcji cygar Cohiba jest limitowana i ściśle kontrolowana, a dostępność poszczególnych formatów z roku na rok coraz mniejsza.

Najlepsze cygara Cohiba

Tytoń używany do produkcji cygar marki Cohiba pochodzi z najlepszych plantacji w regionie Vuelta Abajo. Cygara te są wyjątkowe pośród reszty kubańskich wyrobów tytoniowych klasy premium, między innymi ze względu na unikalny proces produkcji. Liście typu seco i ligero przechodzą dodatkową fermentację w drewnianych beczkach, co finalnie nadaje niespotykanej gładkości produktom Cohiba. Wszystkie cygara tej marki zwijane są całkowicie ręcznie (totalmente a mano) z całych liści tytoniu (tripa larga), przez najbardziej doświadczonych torcedores na wyspie.

Cygaro Cohiba Behike BHK 52 zdobyło 1. miejsce w rankingu jednego z najbardziej cenionych magazynów cygarowych Cigar Aficionado w 2010 r. Ponadto wiele produktów marki znalazło się na liście 25 najlepszych cygar roku wg Cigar Aficionado Magazine, a były to: Cohiba Robusto, Cohiba Siglo VI, Cohiba Siglo II, Cohiba Behike BHK 54, Cohiba 1966 Edicion Limitada 2011, Cohiba Siglo V, Cohiba Esplendido oraz Cohiba Maduro 5 Secretos.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 41,00 zł - 669,00 zł

Aktywne filtry:

Mimo małego rozmiaru, Cohiba Panatelas, jest intensywne i bogate w smak czekolady i delikatne kawowe nuty, dzięki czemu idealnie komponuje się z filiżanką aromatycznej kawy.

Cena 135,00 zł

Jedna z najbardziej pożądanych hawan. Uznawane za prawdziwy klejnot wśród formatu robusto.

Cena 339,00 zł

Jedne z najbardziej kultowych cygaretek. Produkowane są maszynowo z najlepszych kubańskich liści tytoniowych. Doceniane są na całym świecie od lat 60-tych XX w.

Cena 44,90 zł