Cygara Cohiba | kubańskie cygara | kubański tytoń do cygar

Cohiba

Bez wątpienia Cohiba jest najsłynniejszą kubańską marką cygar, która zadebiutowała na porewolucyjnej Kubie i pozostaje nią do dziś. W istocie Cohiba zawdzięcza swój tryumf rewolucji narodowej najbardziej rozpoznawalnej postaci, jaka pojawiła się w historii wyspy — Fidelowi Castro. Została stworzona w 1966 roku i od tej chwili cygara te należą do najbardziej cenionych na świecie. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że określenia "kultowa" i "najbardziej pożądana" to synonimy Cohiby. Przez wiele lat była to prywatna marka kubańskiego przywódcy. Oferował on cygara wyłącznie swoim gościom. Były one produkowane w ściśle tajnej wówczas fabryce El Laguito. 

Od połowy lat 80. cygara Cohiba dostępne są na globalnym rynku i każdy niezależnie od statusu, może je posiadać. Słowo „cohiba” w języku Indian z plemienia Taino (rdzennych mieszkańców wyspy Kuba) oznacza „tytoń” tj. zwinięte liście tytoniu, które były palone w trakcie tajemniczych obrzędów o charakterze szamańskim. Prawdopodobnie była to pierwsza znana forma cygara. Do dziś wielkość produkcji cygar Cohiba jest limitowana i ściśle kontrolowana, a dostępność poszczególnych formatów z roku na rok coraz mniejsza.

Najlepsze cygara Cohiba

Tytoń używany do produkcji cygar marki Cohiba pochodzi z najlepszych plantacji w regionie Vuelta Abajo. Cygara te są wyjątkowe pośród reszty kubańskich wyrobów tytoniowych klasy premium, między innymi ze względu na unikalny proces produkcji. Liście typu seco i ligero przechodzą dodatkową fermentację w drewnianych beczkach, co finalnie nadaje niespotykanej gładkości produktom Cohiba. Wszystkie cygara tej marki zwijane są całkowicie ręcznie (totalmente a mano) z całych liści tytoniu (tripa larga), przez najbardziej doświadczonych torcedores na wyspie.

Cygaro Cohiba Behike BHK 52 zdobyło 1. miejsce w rankingu jednego z najbardziej cenionych magazynów cygarowych Cigar Aficionado w 2010 r. Ponadto wiele produktów marki znalazło się na liście 25 najlepszych cygar roku wg Cigar Aficionado Magazine, a były to: Cohiba Robusto, Cohiba Siglo VI, Cohiba Siglo II, Cohiba Behike BHK 54, Cohiba 1966 Edicion Limitada 2011, Cohiba Siglo V, Cohiba Esplendido oraz Cohiba Maduro 5 Secretos.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 41,00 zł - 669,00 zł

Aktywne filtry:

Mimo małego rozmiaru, Cohiba Panatelas, jest intensywne i bogate w smak czekolady i delikatne kawowe nuty, dzięki czemu idealnie komponuje się z filiżanką aromatycznej kawy.

Cena 135,00 zł

Jedna z najbardziej pożądanych hawan. Uznawane za prawdziwy klejnot wśród formatu robusto.

Cena 389,00 zł

Bardzo dobrej jakości cygaretki znanej marki Cohiba. Niezrównany smak oraz mocny, drzewny aromat cygaretek Cohiba Mini wprowadza palacza w smak kubańskich cygar. W opakowaniu znajduje się 10 cygaretek.

Cena 52,90 zł

Jedne z najbardziej kultowych cygaretek. Produkowane są maszynowo z najlepszych kubańskich liści tytoniowych. Doceniane są na całym świecie od lat 60-tych XX w.

Cena 44,90 zł