Najlepsze cygara wg rankingów

Nowy Rok to często postanowienia związane z rozpoczęciem treningów lub dietą. Jest to również czas podsumowań. Każdego roku Cigar Aficionado Magazine oraz Cigar Journal organizują degustacje w ciemno i wybierają cygara roku. Wybór Top 25 cygar i ogłoszenie wyników stanowi niemałą atrakcję i napięcie nie tylko dla producentów, ale również dla Aficionados na całym świecie. Poniżej znajdziecie cygara uznawane za najlepsze w poszczególnych latach aż od 2004 r.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 0,00 zł - 2 090,00 zł

Aktywne filtry:

Jedna z najbardziej pożądanych hawan. Uznawane za prawdziwy klejnot wśród formatu robusto.

Cena 389,00 zł

Wyjątkowe cygaro o intensywnym smaku, stworzone z nikaraguańskich tytoni. Dzięki ciemnej pokrywie i dodatkowej warstwie ligero, oferuje wyraziste nuty pieprzu i drewna. Słodkie i gorzkie jednocześnie, niezwykle ciekawe smaki w formacie toro. Idealne dla koneserów szukających głębokich doznań smakowych.

Cena 139,00 zł

E.P. Carrillo Allegiance Confidant Toro to cygaro dla wymagających. Zajęło 5. miejsce w Top 25 cygar 2023 roku wg Cigar Aficionado Magazine oraz zostało Cygarem Roku 2023 w rankingu Cigar Journal. Doskonałe na dłuższe sesje palenia, idealne dla koneserów poszukujących luksusu.

Cena 84,00 zł

E.P. Carillo Encore Majestic to cygaro, które powstało w 2016 roku na cześć właściciela marki Perez-Carrillo. Dwa lata później zostało docenione na szeroką skalę, znalazło się na najwyższym podium w rankingu magazynu Cigar Aficionado i zostało wybrane najlepszym cygarem 2018 roku.

Cena 89,00 zł

Cygaro roku 2020 wg magazynu Cigar Aficionado, uzyskało aż 98 punktów. Podczas palenia wyczuwalne są aromaty czarnego pieprzu, czarnej wiśni oraz dębu, słodyczy natomiast dodaje nuta pieczonego jabłka. Cygaro idealnie komponuje się z kawą.

Cena 80,90 zł

Wznowienie vintage'owego cygara J.C. Newmana z 1914 roku. Nikaraguańska kompozycja z delikatnym akcentem przypraw. Wyjątkowy wizerunek, odświeżony design etykiety i staranne wykonanie sprawiają, że to cygaro oferuje więcej, niż można by się spodziewać w tej klasie cenowej. Dla miłośników mocniejszych doznań smakowych.

Cena 52,00 zł