humidory

Humidor to pojemnik lub pomieszczenie (ang. walk in humidor) służące do przechowywania cygar w odpowiedniej wilgotności powietrza (ok. 70%), która zapobiega wysychaniu tytoniu. Humidory najczęściej wyłożone są cedrem hiszpańskim, gdyż drewno to sprzyja wydobywaniu pełnego aromatu z przechowywanych w nim cygar. 

Do pomiaru wilgotności w humidorach stosuje się higrometry, zaś do utrzymania odpowiedniej wilgotności – specjalne nawilżacze. 

Humidory są niezbędne do przechowywania, ponieważ utrzymują one cygara w odpowiedniej kondycji, co wpływa na ich smak i aromat. W tej kategorii dostępne są różne modele i rozmiary humidorów, które pozwalają na przechowywanie różnej ilości cygar. Dostępne są małe humidory, które mieszczą tylko kilkanaście cygar, a także duże modele, które pozwalają na przechowywanie nawet  kilkuset cygar.

Filtry:

Cena

  • 116,00 zł - 97 000,00 zł

Aktywne filtry:

Humidor z szybką dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych (czarny, brązowy). Pojemność ok. 15-25 cygar. Higrometr (analogowy, zewnętrzny) i nawilżacz piankowy w zestawie. Dobry dla początkujących Aficionado.

Cena 199,00 zł

Humidor, który poza swoim funkcjonalnym przeznaczeniem, zachwyca pięknym wykończeniem i wysokiej jakości materiałami. Wewnątrz wyłożony jest hiszpańskim cedrem, a zaawansowany system utrzymania wilgotności pozwoli cieszyć się ulubionymi cygarami w doskonałym stanie.

Cena 1 199,00 zł