Cygara Drew Estate | Drew Estate ACID | aromatyzowane cygara

Drew Estate

Marka Drew Estate swój początek datuje na rok 1995, wtedy to Jonathan Drew i Marvin Samel, dwaj nowojorczycy, w wieku dwudziestu kilku lat rozpoczęli przygodę, która doprowadziła ich do zbudowania jednej z czołowych firm w branży cygarowej. Aby podkreślić swoje pochodzenie, jako logo firmy, wybrali Brooklyn Bridge, most łączący dzielnice Nowego Jorku. Zaczynali tworzenie firmy od zera. Przeszli drogę, od małego stoiska z cygarami w wieżowcach World Trade Center, w których oferowali produkowaną dla nich, przez manufakturę z Manhattanu, markę La Vieja Habana (hiszp. Stara Hawana), do jednej z największych fabryk cygar na świecie.

Drew Estate ACID

W 1998 roku Jonathan Drew przeniósł się do Nikaragui, gdzie pracując w fabryce Perdomo, poznawał tajniki tworzenia mieszanek tytoniu i produkcji cygar. Zdobyte doświadczenie poprawiło jakość cygar marki La Vieja Habana. Dzięki obecności na cygarowych targach zyskała ona uznanie i stawała się coraz bardziej popularna.

Rok po tym wydarzeniu Jonathan i Marvin postanowili wprowadzić na rynek nową cygarową markę, która miała być czymś zupełnie nowym i zaskakującym. Delikatnie aromatyzowane szeroką gamą smaków cygara,  zapakowane w kolorowe opakowania z grafiką motocyklisty z cygarem w ustach, stały się ich znakiem rozpoznawczym. Nazwa marki pochodzi od pseudonimu artysty graffiti Scotta Chestera – ACID (ang. kwas). Elementy graficzne, inspirowane projektami Acid Chestera, stały się elementem wyróżniającym markę, spośród tradycyjnych, stonowanych opakowań pozostałych producentów cygar. ACID do dzisiaj odpowiada za prawie 40 procent całej produkcji firmy Drew Estate.  W 2004 roku rozwój biznesu wymusił przeprowadzkę firmy z Nowego Jorku do Miami, skąd można lepiej kontrolować dynamicznie rozwijającą się działalność. W 2007 roku otwarta została własna manufaktura – La Gran Fabrica Drew Estate w Esteli.  Jest ona największą fabryką w Nikaragui, uznawaną jednocześnie za najpiękniejszą fabrykę cygarową na świecie. Na jej terenie znajduje się także część hotelowa i szkoleniową pod nazwą Cigar Safari.

Drew Estate słynie z innowacyjnego podejścia do kreacji mieszanek i tworzenia nowych linii cygar, z jednoczesnym zachowaniem szacunku dla tradycji.  Dzięki wyjątkowemu i obszernemu katalogowi swoich produktów oraz ich doskonałej jakości, firma posiada imponującą kolekcję bardzo wysokich ocen w prasie branżowej oraz uznanie wśród Aficionados na całym świecie.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 13,00 zł - 590,00 zł

Aktywne filtry:

ACID 20 Robusto to wyjątkowe cygaro Drew Estate, które celebruje 20 lat marki ACID. Z liśćmi San Andres i niezwykłym aromatem, to doskonałe połączenie tradycji i innowacji. Dla miłośników kawy i czekolady - niezapomniane doświadczenie.

Cena 48,90 zł

Unikalne cygara o słodkim aromacie i wyjątkowym smaku. Średnia moc zamknięta w pokrywie Sumatra. Doświadczenie, które przyciąga swoją wyjątkowością i tajemniczymi olejkami botanicznymi.

Cena 55,90 zł