Cygara Casdagli | cygara Bespoke | unikalne cygara

Casdagli

Casdagli Cigars założona została w 1997 roku, jednak jej historia sięga XIX wieku, kiedy rodzina zaczęła handlować bawełną, tytoniem, zbożem oraz zajmowała się hodowlą koni arabskich. Cygara zaczęto produkować na Kubie w ograniczonej ilości 500 do 1000 sztuk miesięcznie. Zwijane były przez słynnego torcedora Carlosa Valdeza Mosquera. Ich głównym rynkiem zbytu był Londyn i jedne z najlepszych lokali, m.in. The Capital Hotel czy The Rib Room. Zachwycali się nimi także celebryci oraz członkowie saudyjskiej rodziny królewskiej. 

Oryginalna produkcja Casdagli Cigars (wówczas Bespoke Cigars) w latach 90. odbywała się na Kubie i była w 100% ręcznie zwijana przez mistrza torcedora Carlosa Valdeza Mosquera. Cała produkcja była początkowo bardzo mała – zaledwie 500-1000 cygar miesięcznie trafiało na rlondyński rynek. Cygara własnej marki zostały wyprodukowane dla niektórych z najlepszych lokali, w tym The Rib Room i The Capital Hotel. Cygara Casdagli stały się również wyborem niektórych celebrytów i członków saudyjskiej rodziny królewskiej.
Po przejściu Carlosa na emeryturę w 2013 roku, poszukiwania nowego torcedora doprowadziły do odkrycia nowo otwartej Kelner Boutique Factory, prowadzonej przez rodzinę Kelner Master Blenders. Długo nie trzeba było czekać, aby ta współpraca przyniosła owoce. Powstały wówczas 4 linie Casdagli Cigars: Tradicional w 2013 roku, Club Mareva w 2014, Basilica w 2015 oraz Cabinet Selection w 2016 roku. Daughters of the Wind oraz Cypher 3311 wytwarzane są w IGM w San Jose (Kostaryka). 

Marka Casdagli Cigars była wcześniej nazywana cygarami na zamówienie. Wiosną 2018 roku została przemianowana, aby uczcić niedawny wzrost z marki regionalnej do prawdziwie światowej, poprzez ponowne połączenie symbolu handlowego rodziny Casdagli, Kolosa z Rodos, pokazanego na logo marki, z nazwiskiem rodowym Casdagli. W ten sposób prawdziwie przywrócono nazwę Casdagli i wartości, za którymi stoi firma, czyli dostarczanie luksusu, elegancji i tradycji.

Oferowanie unikalnych i niezmiennie wysokiej jakości cygar, które dają poczucie luksusu i elegancji to cel rodziny Casdagli. Obecnie cygara te dostępne są w 38 krajach Bliskiego Wschodu, Azji, Europy, Afryki, Ameryki Południowej i w Stanach Zjednoczonych.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 15,00 zł - 90,00 zł

Aktywne filtry:

Casdagli Brave Piramide oddaje hołd Marszałkowi Michelowi Ney'owi. Stworzone przez Hendrika Kelnera Jr, mistrza kompozycji w fabryce KBF. Mieszanka dominikańskich tytoni i ekwadorskiej pokrywy tworzy delikatny kremowy smak z orzechowymi nutami. Idealne dla pasjonatów, którzy cenią tradycję i doskonałość.

Cena 89,00 zł

Casdagli Brave Robusto jest arcydziełem w świecie cygar. To hołd złożony Marszałkowi Michelowi Ney'owi. Mistrzowsko skomponowane przez Hendrika Kelnera Jr. Dominikańskie tytonie wypełniające, dominikański zawijacz i pokrywa z Ekwadoru formują subtelny kremowy smak z nutami orzechów. Dla miłośników tradycji i doskonałości.

Cena 69,00 zł

Casdagli Forrader Piramida to hołd dla Generalfeldmarschalla von Blüchera z Prus. Wypełnienie z rzadkiego tytoniu z Zimbabwe, USA i Dominikany oferuje wyborne doznania smakowe w postaci ciemnej czekolady i espresso. Symfonia smaków owinięta ekwadorską pokrywą gwarantuje wybornie spędzony czas. Cygaro idealnie sprawdzi się na dłuższe palenie.

Cena 89,00 zł

Casdagli Brave Robusto powstało, by oddać hołd marszałkowi Leberecht'owi von Blücher. Cygaro zachwyca historią w każdym pociągnięciu. Emanuje szlachetnością i smakiem. Mistrzowsko skomponowane przez Hendrika Kelnera Jnr, łączy tytonie z Dominikany, Ekwadoru, USA i Zimbabwe. Oferuje złożone nuty czekolady i espresso, przełamane dębiną. 

Cena 69,00 zł

Casdagli Romano to podróż po zmysłach dla prawdziwych pasjonatów cygar. Już po zapaleniu aromat skóry, masła i tostów rozkwita, zapraszając do unikalnego doświadczenia smakowego. Nuty kawy, cynamonu, i pieprzu podkreślają charakter cygara.

Cena 49,00 zł

Nicarita to małe, ale potężne cygaro. W paleniu na około 20-25 minut dostarcza intensywnego smaku z nutami kawy, czekolady i ciepłego orzechowego aromatu. Idealne na chwilę relaksu.

Cena 16,00 zł

Wyjątkowe cygaro z peruwiańskim tytoniem Habano Seco i drugą fermentacją w Costa Rica, to cygaro pełne bogatej słodyczy i pięknego aromatu kwiatowego. Doskonałe na krótką chwilę relaksu. Odkryj nuty gorzkiej czekolady i melasy w towarzystwie delikatnych aromatów kwiatowych.

Cena 16,00 zł

Casdagli Villa Robusto to cygaro o niezwykłej staranności w produkcji. Druga fermentacja i tytonie z Peru nadają mu słodyczy i bogatego smaku. Średnia do pełnej mocy, idealne dla smakoszy cygar. Odkryj nuty pieprzu, wanilii, czekolady i syropu klonowego. 

Cena 60,90 zł

Cygaro bogate w aromaty dębu, mlecznej czekolady, orzechów, pieprzu i wanilii. Powstało na Kostaryce, a seria Casdagli Villa swój debiut miała na targach PCA w 2021 r.

Cena 61,90 zł

Wkładka cygara to połączenie tytoniu z Dominikany, Nikaragui i USA, zawijacz to liście dominikańskie, całość spaja natomiast brazylijska pokrywa. Podczas palenia cygara można wyczuć posmak orzeszków piniowych i wanilii oraz wyraźną nutę drewna, jednak słodki aromat jest dominujący.

Cena 64,90 zł