Cygara Casdagli | cygara Bespoke | unikalne cygara

Casdagli

Casdagli Cigars założona została w 1997 roku, jednak jej historia sięga XIX wieku, kiedy rodzina zaczęła handlować bawełną, tytoniem, zbożem oraz zajmowała się hodowlą koni arabskich. Cygara zaczęto produkować na Kubie w ograniczonej ilości 500 do 1000 sztuk miesięcznie. Zwijane były przez słynnego torcedora Carlosa Valdeza Mosquera. Ich głównym rynkiem zbytu był Londyn i jedne z najlepszych lokali, m.in. The Capital Hotel czy The Rib Room. Zachwycali się nimi także celebryci oraz członkowie saudyjskiej rodziny królewskiej. 

Oryginalna produkcja Casdagli Cigars (wówczas Bespoke Cigars) w latach 90. odbywała się na Kubie i była w 100% ręcznie zwijana przez mistrza torcedora Carlosa Valdeza Mosquera. Cała produkcja była początkowo bardzo mała – zaledwie 500-1000 cygar miesięcznie trafiało na rlondyński rynek. Cygara własnej marki zostały wyprodukowane dla niektórych z najlepszych lokali, w tym The Rib Room i The Capital Hotel. Cygara Casdagli stały się również wyborem niektórych celebrytów i członków saudyjskiej rodziny królewskiej.
Po przejściu Carlosa na emeryturę w 2013 roku, poszukiwania nowego torcedora doprowadziły do odkrycia nowo otwartej Kelner Boutique Factory, prowadzonej przez rodzinę Kelner Master Blenders. Długo nie trzeba było czekać, aby ta współpraca przyniosła owoce. Powstały wówczas 4 linie Casdagli Cigars: Tradicional w 2013 roku, Club Mareva w 2014, Basilica w 2015 oraz Cabinet Selection w 2016 roku. Daughters of the Wind oraz Cypher 3311 wytwarzane są w IGM w San Jose (Kostaryka). 

Marka Casdagli Cigars była wcześniej nazywana cygarami na zamówienie. Wiosną 2018 roku została przemianowana, aby uczcić niedawny wzrost z marki regionalnej do prawdziwie światowej, poprzez ponowne połączenie symbolu handlowego rodziny Casdagli, Kolosa z Rodos, pokazanego na logo marki, z nazwiskiem rodowym Casdagli. W ten sposób prawdziwie przywrócono nazwę Casdagli i wartości, za którymi stoi firma, czyli dostarczanie luksusu, elegancji i tradycji.

Oferowanie unikalnych i niezmiennie wysokiej jakości cygar, które dają poczucie luksusu i elegancji to cel rodziny Casdagli. Obecnie cygara te dostępne są w 38 krajach Bliskiego Wschodu, Azji, Europy, Afryki, Ameryki Południowej i w Stanach Zjednoczonych.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 15,00 zł - 90,00 zł

Aktywne filtry:

Wkładka cygara to połączenie tytoniu z Dominikany, Nikaragui i USA, zawijacz to liście dominikańskie, całość spaja natomiast brazylijska pokrywa. Podczas palenia cygara można wyczuć posmak orzeszków piniowych i wanilii oraz wyraźną nutę drewna, jednak słodki aromat jest dominujący.

Cena 64,90 zł

Wkładka cygara to połączenie tytoniu z Dominikany, Nikaragui i USA, zawijacz to liście dominikańskie, całość spaja natomiast brazylijska pokrywa. Podczas palenia cygara można wyczuć posmak orzeszków piniowych i wanilii oraz wyraźną nutę drewna, jednak słodki aromat jest dominujący.

Cena 64,90 zł

Cygaro pełne aromatu z nutą przypraw przełamanych czekoladą, wanilią i nutą orzechów laskowych. W cygarze użyto podwójnego peruwiańskiego liścia tytoniu. 

Cena 59,90 zł

Cygaro bogate w aromaty dębu, mlecznej czekolady, orzechów, pieprzu i wanilii. Powstało na Kostaryce, a seria Casdagli Villa swój debiut miała na targach PCA w 2021 r.

Cena 61,90 zł