Cygara Arturo Fuente | cygara Fuente | cygara gdzie kupić

Arturo Fuente

Arturo Fuente jest jedną z najsłynniejszych cygarowych marek na świecie. Historia produkcji wyrobów tytoniowych klasy premium przez Arturo Fuente Sr. sięga 1912 r. i wbrew pozorom, nie rozpoczęła się ani na Dominikanie, ani na Kubie. Tampa na Florydzie stała się bowiem ostoją dla kubańskiego emigranta, urodzonego w 1887 r., w którym pasja do produkcji cygar, którą posiadł na Kubie, nigdy nie osłabła. Zakładając Arturo Fuente & Company nawet nie śmiał marzyć o tym, by jego marka stała się rozpoznawalna na całym świecie. 

Nie od zawsze jednak cygara Arturo Fuente cieszyły się zainteresowaniem i nie zawsze łatwo było pogodzić się z problemami, jakie czekały na założyciela marki i jego rodzinę. W latach 20. fabrykę doszczętnie zniszczył pożar, a Arturo zmuszony był podjąć decyzję o tymczasowym zamknięciu produkcji. Nikt bowiem nie spodziewał się, że to czasowe zamknięcie potrwa aż 22 lata. Fuente mógł liczyć na pomoc synów. Arturo Oscar i Carlos Fuente każdego dnia po szkole mieli za zadanie zwinąć 50 cygar. Firma zaczęła prężnie się rozwijać, zwłaszcza na lokalnym, amerykańskim rynku, kiedy w 1962 r. wprowadzono embargo na cygara z Kuby. Dzięki dodatkowym środkom ze sprzedaży coraz większej ilości wyrobów tytoniowych premium, Fuentes postanowili otworzyć fabrykę w słynnym nikaraguańskim Esteli. Tam jednak los również im nie sprzyjał i w wyniku pożaru stracili potężne magazyny tytoniowych liści. Po przeprowadzce z Nikaragui na Dominikanę w 1980 r. rodzina Fuente rozpoczęła nie tylko produkcję cygar z pozyskanych w drodze zakupu liści tytoniu, ale również uprawę roślin na swoich plantacjach.

Cygara Opus X

Marka ogromną sławę zdobyła dzięki serii Fuente Opus X wprowadzonej na rynek w 1995 roku. Było to pierwsze w historii marki cygaro wyprodukowane wyłącznie z tytoniu pochodzącego z Dominikany. W 2005 r. Opus X Double Corona zostało uznane za najlepsze cygaro na świecie wg Cigar Aficionado Magazine. Obecnie firma zarządzana jest przez Carlosa Fuente Juniora. Tabacalera Arturo Fuente produkuje ponad 30 milionów sztuk cygar rocznie i jest jednym z niekwestionowanych liderów w branży, zarówno na Dominikanie, jak i na świecie. Słynie z najwyższej jakości cygar oraz niespotykanej ich różnorodności. Nie dziwi fakt, że cygara tej marki cieszą się uznaniem wśród branży i zdobywają najwyższe oceny w rankingach. W 2017 cygaro Arturo Fuente Don Carlos Eye of the Shark zajęło 1. miejsce w rankingu magazynu Cigar Aficionado.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 18,00 zł - 659,00 zł

Aktywne filtry: