Cygara A. Turrent | Andrea's | cygara Turrent

A. Turrent/Andrea's

Jedna z najstarszych firm tytoniowych na świecie — Tabacalera Turrent założona została w 1880 r., kiedy hiszpański emigrant Alberto Turrent podjął się uprawy tytoniu na jednej z pierwszych plantacji w Meksyku. Marka ceniona jest wśród Aficionados na całym świecie ze względu na produkcję doskonałej jakości tytoniu. Jest to możliwe dzięki niepowtarzalnym warunkom do uprawy tej rośliny w Dolinie San Andres, nieopodal Veracruz w Meksyku. Osiągnięcie takiej reputacji w branży cygarowej wymaga jednak czasu. A. Turrent pracuje na swoją opinię od ponad wieku, przez 5 pokoleń. 

Obszar San Andres słynie również z wyjątkowej jakości, bardzo żyznej i bogatej w minerały gleby wulkanicznej oraz z niespotykanych w innych częściach kraju warunków klimatycznych, sprzyjających uprawie tytoniu. Pierwsze cygara przeznaczone na rynki międzynarodowe, firma wyprodukowała dopiero w połowie lat 60. XX wieku. Była to marka Te-Amo, co w języku hiszpańskim oznacza „kocham cię”. Przed rozpoczęciem produkcji własnych cygar A. Turrent, tytoń przeznaczony był dla różnych znanych marek, takich jak Macanudo, Montecristo czy Padron. Podobnie jak w przypadku innych firm, ogromne zapotrzebowanie na rynku szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, pojawiło się po wprowadzeniu embarga na cygara kubańskie. Od tego czasu firma została przejęta przez amerykańskiego giganta cygarowego Altadis, ale zarządzanie firmą nadal pozostaje w gestii rodziny Turrent. Obecnie firma zarządzana jest przez Alejandro Turrenta, czyli piątego następcę cygarowego biznesu.

Obecnie Tabacalera Turrent to największy plantator i producent tytoniu w Meksyku. Plantacje zajmują ponad 800 hektarów. Liście z San Andres używane są przez wszystkich producentów cygar na świecie, a każda licząca się marka ma w swojej ofercie tytoń z plantacji A. Turrenta. Pełna moc, delikatna pikantność i korzenność, a jednocześnie naturalna słodkawość to cechy charakterystyczne dla meksykańskich liści. Nic więc dziwnego, że Turrent jest głównym producentem maduro. Specjalnie opracowany przez założyciela liść pokrywowy San Andres Maduro jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych obecnie na świecie.

W 2014 roku firma A. Turrent wycofała wszystkie linie cygar, aby zrobić miejsce dla nowej marki Casa Turrent. Jednym z najpopularniejszych obecnie cygar A. Turrent jest seria Tradicional Maduro, składająca się z trzech cygar (corona, robusto, toro). Meksykański tytoń owinięty dojrzałym maduro pozostawia na ustach niesamowity posmak.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 34,00 zł - 159,00 zł

Aktywne filtry: