AJ Fernandez

AJ Fernandez Cigars jest producentem cygar produkowanych w Nikaragui i sprzedawanych na całym świecie. Dziś firma prowadzona jest przez Abdela J. Fernandeza, który jest trzecim pokoleniem w rodzinie Fernandez, w branży tytoniowej. Jego dziadek bowiem przed laty w San Luis na Kubie założył markę San Lotano. Tabacalera Fernandez aktualnie znajduje się w Esteli w Nikaragui, produkuje ok. 9 milionów cygar rocznie i sprzedaje je pod różnymi seriami. Są to Bellas Artes, Man O'War, New World czy San Lotano

Tabacalera Fernandez

AJ Fernandez Cigars nie tylko produkuje cygara. Uprawia również tytoń na bogatych i żyznych glebach Nikaragui. Plantacje tytoniu należące do firmy znajdują się w Condega, Esteli, Jalapa, Pueblo Nuevo, Omepete i Quilali. Każda z farm ma dla Abdela Fernandeza ogromne znaczenie i została nazwana w ojczystym języku. Podczas żniw każdy liść tytoniu zbierany jest z rośliny i przygotowywany do suszenia. Proces ten odbywa się na wsi. Następnie liście trafiają do suszarni, gdzie są sortowane i układane w stosy fermentacyjne. Po dojrzewaniu przez kilka lat w belach trafiają do fabryki, w której zwijane są w cygara. 

AJ Fernandez jest właścicielem 2 fabryk cygar w Nikaragui. Tabacalera AJ Fernandez de Nicaragua znajduje się w Esteli, natomiast fabryka San Lotano w Totogalpa. W obu fabrykach wytwarzanych jest do 100 000 cygar dziennie.

Filtry:

Moc

Cena

  • 63,00 zł - 79,00 zł

Aktywne filtry: