Cygara Alec Bradley | cygara z Hondurasu | ręcznie robione cygara

Alec Bradley

Zakładając biznes cygarowy w 1996 r. Alan Rubin wiedział o tych produktach jedynie tyle, który z końców cygara należy uciąć, a które zapalić. Po sprzedaniu fabryki złączek budowlanych Rubin nie spoczął na laurach. Chęć inwestycji w coś nowego była jednak silniejsza niż głos zdrowego rozsądku. Któż bowiem, zupełnie nieznający się na cygarowym biznesie ryzykuje i w niego wchodzi? Fascynowało go zwijanie tytoniowych liści w cygara, ponieważ jest to proces, którego nie jest w stanie wykonać maszyna. W końcu to z ogromnymi maszynami był związany od lat. 

Nazwa marki pochodzi od imion synów Rubina, Aleca i Bradleya. Pierwszymi cygarami w portfolio marki były „Bogey’s Stogies”, skierowane do golfistów i sprzedawane jedynie na polach golfowych. Mimo boom'u cygarowego w latach 90. nie potrafiły na siebie zarobić, ponieważ były dość niszowe. Dzięki wejściu we współpracę z Ralphem Montero, profesjonalistą w branży cygarowej, Rubin zmienił podejście do biznesu. Wyprodukowano wówczas nową linię Occidental Reserve przy współpracy z Henke Kelner, ówczesnego producenta dla marki Davidoff.

Cygaro Alec Bradley Tempus

Określenie „tempus” z łaciny oznacza „czas”. To za sprawą tego czynnika warunkowana jest jakość cygara. Każde z cygar przed Alec Bradley Tempus, było łagodne lub średnio mocne. Charakteryzowało się ziemistym smakiem z nutami skóry. Nowa linia wyprodukowana została w Fabricia de Tabacos Raices Cubana, znajdującej się w Danlí w Hondurasie, a do jej wyrobu użyto tytoniu Trojes z Doliny Jalapa w Nikaragui. Aficionados pokochali cygara linii Tempus i zaledwie rok po debiucie, otrzymały one aż 94 punkty w rankingu magazynu Cigar Aficionado. Sukces ten pozwolił na ogromny rozwój całej marki.

Cygara marki Alec Bradley niejednokrotnie znajdowały się w światowych rankingach. Cigar Aficionado Magazine docenił produkty marki aż 7-krotnie (Alec Bradley Prensado w 3 formatach: gran toro, robusto oraz churchill, Alec Bradley Mundial No. 5, Alec Bradley Fine & Rare, Alec Bradley Tempus Natural Centuria, Alec Bradley Coyol Petit Lancero).

Synowie Rubina poszli śladami ojca i związali swoją przyszłość z cygarami. W 2018 r. powstała linia cygar Alec & Bradley, a ich pierwszym, cygarem było Blind Faith. Rok 2019 był dla marki przełomowy ze względu na współpracę z E.P. Carrilllo, czego efektem było cygaro Gatekeeper. W grudniu 2020 r. młodzi Rubinowie wprowadzili na rynek cygaro Kintsugi.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 0,00 zł - 429,00 zł

Aktywne filtry:

  • Promocja

Cygaro należące do pierwszej serii stworzonej przez synów Alana Rubina, założyciela marki Alec Bradley. Pełna moc oferująca bogactwo smaków orzechów, pieprzu, skóry i ziemi na dłuższe palenie.

Cena 52,11 zł Cena podstawowa 57,90 zł
Najniższa cena: 57,90 zł -10%
  • Promocja

Pełniejsza moc z nutami ziemi, skóry i przypraw korzennych, z subtelnymi słodkimi nutami orzechów zatopionych w miodzie.

Cena 39,95 zł Cena podstawowa 47,00 zł
Najniższa cena: 47,00 zł -15%
  • Promocja

Cygaro o łagodnej do średniej mocy, polecane początkującym entuzjastom cygarowego dymu. Połączenie honduraskich tytoni oraz dodatek w postaci liści z Nikaragui we wkładce stworzyły aromatyczne cygaro.

Cena 52,62 zł Cena podstawowa 61,90 zł
Najniższa cena: 52,62 zł 0%
  • Promocja

Cygaro stworzone z myślą o miłośnikach delikatniejszych smaków. Rubin wraca do korzeni, oferując średniej mocy cygaro, które pełne jest bogactwa smakowego. W smaku jedwabiste i pełne, z mieszanką tytoni premium z Hondurasu i Nikaragui, otulone liście z Hondurasu.

Cena 39,02 zł Cena podstawowa 45,90 zł
Najniższa cena: 45,90 zł -15%