Cygara Alec Bradley | cygara z Hondurasu | ręcznie robione cygara

Alec Bradley

Zakładając biznes cygarowy w 1996 r. Alan Rubin wiedział o tych produktach jedynie tyle, który z końców cygara należy uciąć, a które zapalić. Po sprzedaniu fabryki złączek budowlanych Rubin nie spoczął na laurach. Chęć inwestycji w coś nowego była jednak silniejsza niż głos zdrowego rozsądku. Któż bowiem, zupełnie nieznający się na cygarowym biznesie ryzykuje i w niego wchodzi? Fascynowało go zwijanie tytoniowych liści w cygara, ponieważ jest to proces, którego nie jest w stanie wykonać maszyna. W końcu to z ogromnymi maszynami był związany od lat. 

Nazwa marki pochodzi od imion synów Rubina, Aleca i Bradleya. Pierwszymi cygarami w portfolio marki były „Bogey’s Stogies”, skierowane do golfistów i sprzedawane jedynie na polach golfowych. Mimo boom'u cygarowego w latach 90. nie potrafiły na siebie zarobić, ponieważ były dość niszowe. Dzięki wejściu we współpracę z Ralphem Montero, profesjonalistą w branży cygarowej, Rubin zmienił podejście do biznesu. Wyprodukowano wówczas nową linię Occidental Reserve przy współpracy z Henke Kelner, ówczesnego producenta dla marki Davidoff.

Cygaro Alec Bradley Tempus

Określenie „tempus” z łaciny oznacza „czas”. To za sprawą tego czynnika warunkowana jest jakość cygara. Każde z cygar przed Alec Bradley Tempus, było łagodne lub średnio mocne. Charakteryzowało się ziemistym smakiem z nutami skóry. Nowa linia wyprodukowana została w Fabricia de Tabacos Raices Cubana, znajdującej się w Danlí w Hondurasie, a do jej wyrobu użyto tytoniu Trojes z Doliny Jalapa w Nikaragui. Aficionados pokochali cygara linii Tempus i zaledwie rok po debiucie, otrzymały one aż 94 punkty w rankingu magazynu Cigar Aficionado. Sukces ten pozwolił na ogromny rozwój całej marki.

Cygara marki Alec Bradley niejednokrotnie znajdowały się w światowych rankingach. Cigar Aficionado Magazine docenił produkty marki aż 7-krotnie (Alec Bradley Prensado w 3 formatach: gran toro, robusto oraz churchill, Alec Bradley Mundial No. 5, Alec Bradley Fine & Rare, Alec Bradley Tempus Natural Centuria, Alec Bradley Coyol Petit Lancero).

Synowie Rubina poszli śladami ojca i związali swoją przyszłość z cygarami. W 2018 r. powstała linia cygar Alec & Bradley, a ich pierwszym, cygarem było Blind Faith. Rok 2019 był dla marki przełomowy ze względu na współpracę z E.P. Carrilllo, czego efektem było cygaro Gatekeeper. W grudniu 2020 r. młodzi Rubinowie wprowadzili na rynek cygaro Kintsugi.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 20,00 zł - 429,00 zł

Aktywne filtry:

  • Promocja

Smaki korzenne i skórzane przełamane są słodkimi nutami. Uważana jest, jako jedna z najlepszych serii tej marki.

Cena 48,30 zł Cena podstawowa 58,90 zł
Najniższa cena: 58,90 zł -18%

Cygaro stworzone z myślą o miłośnikach delikatniejszych smaków. Rubin wraca do korzeni, oferując średniej mocy cygaro, które pełne jest bogactwa smakowego. W smaku jedwabiste i pełne, z mieszanką tytoni premium z Hondurasu i Nikaragui, otulone liście z Hondurasu.

Cena 45,90 zł