Cygara E.P. Carrillo | najlepsze cygara | Carrillo Encore

E.P. Carrillo

Kluczowym regionem dla upraw tytoniu na Dominikanie jest Dolina Cibao, która zdaniem wielu ekspertów ma tylko jednego rywala — kubański region Vuelta Abajo. Dolina Cibao, nazwana tak na cześć rzeki przepływającej przez jej środek, jest otoczona pasmami górskimi, które zapewniają idealne warunki do uprawy tytoniu najwyższej jakości. Powiązania rodziny Carrillo z przemysłem tytoniowym sięgają bowiem początków XX w., kiedy to skręcane cygara ojciec Ernesto Sr. sprzedawał w Hawanie. W 1948 r. Ernesto Sr. wykupił małą fabrykę El Credito i rozpoczął produkcję. Był on nie tylko producentem cygar, ale również politykiem, czego efektem była ucieczka do Miami podczas rewolucji na Kubie.

Ernesto Jr., mimo że chciał spróbować czegoś innego niż produkcja cygar, widział siebie bowiem jako sławnego perkusistę, zdecydował się przejąć fabrykę po śmierci ojca w 1980 r. Jego pierwszą marką cygar była La Gloria Cubana. Kiedy w latach 90. zamówienia gwałtownie wzrosły, Ernesto nie był w stanie zaspokoić popytu w swojej małej fabryce w Calle Ocho. W pewnym momencie La Gloria Cubana Torpedo (oceniona na 93 punkty przez Cigar Aficionado Magazine w 1993 r.) była zamawiana przez 12 miesięcy, więc potrzeba budowy większej fabryki stała się oczywista. Na swoją drugą fabrykę wybrał miejsce w Santiago na Dominikanie. W kwietniu 2009 roku podpisał umowę najmu wolnostojącego budynku o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych w Zona Franca w Santiago i natychmiast rozpoczął budowę swojej wymarzonej fabryki, którą nazwał Tabacalera La Alianza.

To tutaj tytoń jest fermentowany, starzony, ręcznie wytwarzany i pakowany pod nadzorem Ernesto. Przy 12 stołach do zwijania cygar doświadczeni cygarnicy w istocie uczą się na nowo swojego fachu, szkoląc się w zwijaniu cygar na "kubański sposób" - cygara są pięknie wykończone metodą potrójnej pokrywy. Osiągnięcia Ernesto Perez-Carrillo wynikają w dużej mierze z niezaspokojonego pragnienia zrozumienia zawiłości tytoni z całego świata. Według niego każdy tytoń ma swój własny charakter i każdy liść należy traktować inaczej.

Cygara roku E.P. Carrillo

Od 2009 r. Ernesto wraz ze swoją córką Lisette i synem Ernesto III prowadzi butikową markę cygar pod szyldem E.P. Carrillo. Choć produkcja jest na mniejszą skalę niż La Gloria Cubana, to cygara stworzone przez tę rodzinę zyskały szerokie grono koneserów, a także moc wyróżnień. Cygara E.P. Carrillo bowiem otrzymały dwukrotnie tytuł najlepszych (E.P. Carrillo Pledge Prequel w 2020 r. oraz E.P. Carrillo Encore Majestic w 2018 r.).

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 20,00 zł - 299,00 zł

Aktywne filtry:

E.P. Carrillo Dusk Robusto posiada ciemną pokrywę Connecticut Broadleaf oraz ekwadorski zawijacz i wypełniacz z Nikaragui. Taka mieszanka tworzy złożone doznania podczas palenia, uwalniając aromaty kawy i cedru.

Cena 59,90 zł
  • Promocja

E.P. Carrillo Seleccion Oscuro Short Churchill posiada nieskazitelnie ciemny liść pokrywowy, który nie tylko cieszy oko, ale wydobywa też niesamowicie lekki aromat cedru i ziemi. Wrapper to unikalna cieńsza meksykańska San Andres Oscuro ze środkowej części rośliny. Ekwadorski zawijacz, pokrywając drobno starzone nikaraguańskie tytonie wypełniające, nadaje cygaru średniej do pełnej mocy.

Cena 49,22 zł Cena podstawowa 57,90 zł
Najniższa cena: 57,90 zł -15%

Ręcznie zwijane cygaro premium, które powstało w linii, jaka jest hołdem dla rodziny Perez-Carrillo. Tytonie użyte do stworzenia tego cygara są starzone poprzez zawijanie w korę drzew palmowych. Proces ten nadaje liściom niepowtarzalnego aromatu.

Cena 73,90 zł

Cygaro premium stworzone z liści tytoniowych wyłącznie z Nikaragui, starzonych w korze drzew palmowych. Proces ten nadaje cygarom niepowtarzalnego aromatu. Dzięki niemu podczas palenia wyczuwalne są nuty ziemi, kakao, przypraw i słodyczy.

Cena 99,00 zł

E.P. Carillo Encore Majestic to cygaro, które powstało w 2016 roku na cześć właściciela marki Perez-Carrillo. Dwa lata później zostało docenione na szeroką skalę, znalazło się na najwyższym podium w rankingu magazynu Cigar Aficionado i zostało wybrane najlepszym cygarem 2018 roku.

Cena 89,00 zł

E.P. Carrillo Encore Valientes to majestatyczne, nikaraguańskie cygaro o wyrafinowanym smaku. Pełne i złożone, z nutami ziemi, słodyczy, przypraw i cedru. Ciesz się doskonałością nikaraguańskiego tytoniu.

Cena 92,90 zł