Cygara Rocky Patel | nikaraguański tytoń | cygara premium

Rocky Patel

Rocky Patel to marka założona przez pasjonata cygar i wizjonera. Dzięki zaangażowaniu, pracowitości oraz wytrwałości i ciągłemu dążeniu do perfekcji, udało mu się osiągnąć ogromny sukces w branży cygarowej. Rocky Patel to prawnik z Los Angeles, znany jako prawnik gwiazd Hollywood m.in. Arnolda Schwarzenegger'a czy Gene'a Hackman'a. Rocky Patel na początku lat 90. po pracy, w ramach relaksu degustował cygara. Sposób spędzania wolnego czasu szybko przerodził się pasję, która poprowadziła go w kierunku, nie tylko bycia Aficionado, ale również twórcą i kreatorem. 

Rocky Patel Premium Cigars

Rocky Patel spędził pięć lat w Hondurasie, pracując i zdobywając wiedzę o cygarach. W połowie lat 90. XX wieku zaryzykował i zajął się biznesem cygarowym na poważnie, wtedy jego firma nosiła nazwę Indian Tabac, a w 2002 roku została zmieniona na obecną Rocky Patel Premium Cigars. Firma zdobyła uznanie w branży. Początkowy sukces, będący również następstwem ówczesnego boom'u cygarowego w Stanach Zjednoczonych, szybko został podparty niezwykłą jakością oferowanych produktów i innowacyjnym podejściem do ich tworzenia. Rocky Patel nie spoczął na laurach, był ciągle zmotywowany i wytrwale dążył do doskonałości. Eksperymentował, tworzył nie tylko nowe mieszanki tytoni, ale dbał o szczegóły, takie jak sposób prezentacji cygar i ich przechowywanie. Do dziś osobiście angażuje się w promocję tworzonych cygar. Jest on zwolennikiem ciągłego poszukiwania, mieszania, blendowania i łączenia różnych rodzajów tytoni. Takie podejście to proces bardzo żmudny i niestety długotrwały, wymagający również cierpliwości i wyczucia. Praca w ten sposób, wsparta ciągłą kontrolą jakości, daje efekt w postaci cygara idealnego. Dążenie do doskonałości Rocky Patel określa słowami: gdy oczekujesz więcej, to dostaniesz więcej. Obecnie Rocky posiada fabryki w El Paraiso w Hondurasie oraz w Esteli w Nikaragui, produkując kilkadziesiąt marek oraz serii cygar.

Najlepsze cygara Rocky Patel

W 2018 roku cygaro Rocky Patel Grand Reserve Toro uzyskało 1. miejsce w rankingu magazynu cygarowego Cigar Journal. Wśród najlepszych z 25 cygar roku wg Magazynu Cigar Aficionado znalazły się: Rocky Patel Sun Grown Maduro Robusto, Rocky Patel Fifty Robusto, Rocky Patel Vintage 2003 Cameroon Churchill oraz Rocky Patel Vintage 1990 Robusto.

Filtry:

Moc

Czas palenia

Format

Cena

  • 16,00 zł - 2 590,00 zł

Aktywne filtry:

Rocky Patel Dark Star Robusto to dłuższa podróż smakowa. Pokrywa Corojo otacza mieszankę z Hondurasu i Paragwaju, dostarczając nut pikantnej przyprawy, czekolady i espresso. Dla tych, którzy cenią dłuższe doznania smakowe format robusto będzie idealnym wyborem.

Cena 69,00 zł

Krótkie i intensywne cygaro Dark Star Short Star to esencja mocy w niewielkim rozmiarze. Pokrywa Corojo otacza mieszankę tytoni z Hondurasu i Paragwaju, oferując intensywne nuty pikantnych przypraw, gorzkiej czekolady i suszonych owoców. Dla miłośników intensywnego smaku na krótkie palenie.

Cena 66,00 zł

Rocky Patel Dark Star Sixty to duże cygaro na wielkie doznania smakowe. Wrapper Corojo otacza starannie wyselekcjonowane tytonie z Hondurasu i Nikaragui (z nasion z Paragwaju). To nowość, która stała się ulubieńcem miłośników imponującego rozmiaru i intensywnego smaku.

Cena 89,00 zł

Rocky Patel Dark Star Toro oferuje idealną równowagę czasu palenia i intensywności smaku. Starannie wyselekcjonowane tytonie z Hondurasu i Paragwaju kreują doznania pikantnych przypraw, gorzkiej czekolady i kawy. Dla pasjonatów pełni smaków.

Cena 79,00 zł

Linia wykonana z okazji 10 lat istnienia marki Rocky Patel. Bogata i kremowa tekstura w połączeniu ze słodkimi, owocowymi nutami sprawiają, że nie da się zapomnieć o tych cygarach.

Cena 66,90 zł