Cigarro.pl
Wyszukiwarka
cygaro miesiąca
Sortuj wg:
Aktualności
 • 2020-01-01 11:00

  Drodzy Aficionado,

   

  od 2 stycznia 2020r. liczymy nasz asortyment. Zamówienia złożone w okresie noworocznym będą wysyłane od 3 stycznia.

   

  Pozdrawiamy, CIGARRO.PL

   

   

 • 2018-05-23 11:00

  Strona Cigarro.pl przykłada dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Twoje dane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się.

 • 2017-07-20 11:56

  Lista produktów alkoholowych znadujących się na stronie jest prezentacją asortymentu znajdującego się w sklepach stacjonarnych w Warszawie, gdzie tylko i wyłącznie można dokonać ich zakupu.

 • 2017-04-05 12:00

  Odbiór osbisty (MARKI, AL. J. PIłsudskiego 185a): 0,00 zł

  Kurier UPS: 24,50 zł
  Kurier InPost: 16,00 zł
  Paczkomaty 24/7: 13,99 zł

  Pełnomocnik zakupu: 16,00 zł

  Pobranie: +5,00zł

   

  Darmowa wysyłka przy płatności przelewem:
  > 300 zł Paczkomaty 24/7, Kurier In Post
  > 500 zł Kurier UPS

 • 2015-04-03 08:00

  Poszukują Państwo cygar marki niedostępnej w Cigarro.pl?

   

  Możemy to zmienić. Wystarczy wysłać do nas wiadomość (na cygarowe.zyczenia@cigarro.pl) z nazwą ulubionej marki lub cygara, a my sprawdzimy czy możemy wprowadzić daną pozycję do naszej oferty.

 • 2014-04-08 15:00

  Miło nam poinformować, że po zalogowaniu mogą Państwo dodawać komentarze do produktów.

   

  Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe uzupełnienie naszych opisów, zwłaszcza cygar. Komentarz można dodać do każdego produktu – formularz umieszczony jest pod jego opisem.

smak cygar

O cygarach » smak cygar

Cygaro, podobnie jak wino lub wykwintna potrawa, powinno zachwycać swoim smakiem. To, czy rzeczywiście tak się stanie, zależy od marki cygara, sposobu w jaki było przechowywane oraz kiedy i gdzie cygaro zostanie zapalone.

 

Każda marka cygar ma swój charakterystyczny smak, który uzyskuje się dzięki zastosowaniu odpowiednich mieszanek tytoniu. Na smak cygara wpływa również jego format (vitola), czyli kombinacja długości i średnicy cygara. Tu można pokusić się o pewne uproszczenie, a mianowicie cygara długiesubtelniejsze w smaku na początku i odkrywają swój prawdziwy charakter w miarę palenia, natomiast krótkie pokazują swoje walory natychmiast po przypaleniu, nie karząc nam czekać na rozwinięcie w pełni swojego smaku.

Podobnie rzecz ma się z kalibrem, czyli średnicą cygara. Więcej substancji smakowozapachowych zawartych jest w cygarach o większym przekroju, a to za sprawą większego zróżnicowania użytych do jego wytworzenia liści tytoniu. I jak to często bywa, najbardziej popularne są cygara standardowe, o przeciętnej średnicy, mogące zaoferować palącemu odpowiednią kombinację walorów smakowych.

 

Degustowanie Montecristo No. 2 przez redaktorów magazynu Cigar Aficionado. zobacz film »

 

Sposób przechowywania cygar ma również olbrzymi wpływ na ich walory smakowe. Jedynym właściwym miejscem do przechowywania cygar jest humidor. Może być to drewniana skrzynka, szafka lub pomieszczenie zapewniające odpowiedni poziom wilgotności i wentylacji. Cygaro wysuszone traci swoje walory smakowe. Nie można dopuścić, aby cygara były bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Dokonując zakupu, warto zwrócić uwagę gdzie i w jakich warunkach cygaro jest przechowywane.

Niektóre, mocniejsze odmiany cygar, są idealne do dłuższego przechowywania, w wyniku czego nabierają pełnych walorów smakowych. W miarę upływu czasu, podobnie jak wino, stają się coraz lepsze.

 

Określając smak cygara wymaga często używa się pojęć kulinarnych. Określenia typu: czekolada, miód, pieprzowa nuta, ziarno kakaowca, czarna kawa i inne, wyraźnie nawiązują do słownictwa obecnego w kuchni, przywodząc nam na myśl degustowanie wykwintnych potraw.

Cygaro wyjątkowo dobrze smakuje po dobrym posiłku. A w połączeniu ze szlachetnym trunkiem takim jak whisky czy cognac, smakuje jeszcze lepiej. Zwykle proponuje się słabsze cygara na początku dnia, a mocniejsze, o pełnym smaku po obfitszym posiłku lub na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi w towarzystwie dobrych trunków.

 

Pora dnia niezaprzeczalnie wpływa na smak cygara. Odpowiednia pora dnia oraz dobrane towarzystwo sprawiają, że każde nasze spotkanie z cygarem będzie czymś wyjątkowym, chwilą, do której będziemy stale wracać w naszych wspomnieniach.

Na koniec warto dodać tylko jedno – określeń smaków cygar jest tyle, ilu jest Aficionado na świecie.

Jeśli Państwo chcecie poznać nasze cygara, zapraszamy do opisów zamieszczonych przy produktach.

 

Miłego dymka w dobrym towarzystwie!