Cigarro.pl
Wyszukiwarka
cygaro miesiąca
Sortuj wg:
Aktualności
 • 2020-01-01 11:00

  Drodzy Aficionado,

   

  od 2 stycznia 2020r. liczymy nasz asortyment. Zamówienia złożone w okresie noworocznym będą wysyłane od 3 stycznia.

   

  Pozdrawiamy, CIGARRO.PL

   

   

 • 2018-05-23 11:00

  Strona Cigarro.pl przykłada dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Twoje dane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się.

 • 2017-07-20 11:56

  Lista produktów alkoholowych znadujących się na stronie jest prezentacją asortymentu znajdującego się w sklepach stacjonarnych w Warszawie, gdzie tylko i wyłącznie można dokonać ich zakupu.

 • 2017-04-05 12:00

  Odbiór osbisty (MARKI, AL. J. PIłsudskiego 185a): 0,00 zł

  Kurier UPS: 24,50 zł
  Kurier InPost: 16,00 zł
  Paczkomaty 24/7: 13,99 zł

  Pełnomocnik zakupu: 16,00 zł

  Pobranie: +5,00zł

   

  Darmowa wysyłka przy płatności przelewem:
  > 300 zł Paczkomaty 24/7, Kurier In Post
  > 500 zł Kurier UPS

 • 2015-04-03 08:00

  Poszukują Państwo cygar marki niedostępnej w Cigarro.pl?

   

  Możemy to zmienić. Wystarczy wysłać do nas wiadomość (na cygarowe.zyczenia@cigarro.pl) z nazwą ulubionej marki lub cygara, a my sprawdzimy czy możemy wprowadzić daną pozycję do naszej oferty.

 • 2014-04-08 15:00

  Miło nam poinformować, że po zalogowaniu mogą Państwo dodawać komentarze do produktów.

   

  Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe uzupełnienie naszych opisów, zwłaszcza cygar. Komentarz można dodać do każdego produktu – formularz umieszczony jest pod jego opisem.

ratowanie cygar

O cygarach » ratowanie cygar

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w rozdziale o przechowywaniu cygar, lodówka i zamrażarka może przydać się do wytępienia szkodników, które zagnieździły się w cygarach.

Podczas procesu przygotowania liści tytoniu, podlegają one dezynfekcji, ale pomimo to, może się zdarzyć, że z jajeczek obecnych na liściach tytoniu wylęgną się szkodniki, które zaczną pożerać zapasy cygar. Sprzyja temu nadmierna wilgotność, a jeszcze bardziej wysoka temperatura (powyżej 250C).

 

Jest na to jeden sposób – szybkie oddzielenie zainfekowanych (ślady w postaci dziurek) cygar od zdrowych i umieszczenie tych zainfekowanych na kilka dni w zamrażarce, zawiniętych szczelnie w plastikowym woreczku. To powinno wymrozić jajeczka, które ewentualnie mogły by tam być. Potem cygara należy umieścić w lodówce, aby miały szansę spokojnie zmienić swoją temperaturę. Gwałtowna zmiana klimatu nie służy cygarom. Przed ich ponownym umieszczeniem w humidorze , nie zapomnijmy starannie oczyścić cygar.

 

Innym przykrym zdarzeniem, jakie może spotkać nasze cygara, jest pleśń. Jej rozwojowi sprzyja duża wilgoć, wysoka temperatura oraz zatęchłe powietrze. Cygara pokryte pleśnią trzeba natychmiast wyrzucić, czyszcząc przy okazji humidor.

 

Kolejnym przypadkiem jest przesuszenie cygar. Jeśli jest ono zbyt duże (cygaro prawie się rozpada w palcach) nic już nie da się zrobić. Taki produkt bezpowrotnie traci swoje walory smakowe. Przesuszonych cygar nie należy gwałtownie zwilżać – po prostu umieśćmy je na okres miesiąca w humidorze, utrzymując w nim optymalne warunki (70% wilgotności i 200C).