Cigarro.pl
Wyszukiwarka
cygaro miesiąca
Sortuj wg:
Aktualności
 • 2020-01-01 11:00

  Drodzy Aficionado,

   

  od 2 stycznia 2020r. liczymy nasz asortyment. Zamówienia złożone w okresie noworocznym będą wysyłane od 3 stycznia.

   

  Pozdrawiamy, CIGARRO.PL

   

   

 • 2018-05-23 11:00

  Strona Cigarro.pl przykłada dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Twoje dane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się.

 • 2017-07-20 11:56

  Lista produktów alkoholowych znadujących się na stronie jest prezentacją asortymentu znajdującego się w sklepach stacjonarnych w Warszawie, gdzie tylko i wyłącznie można dokonać ich zakupu.

 • 2017-04-05 12:00

  Odbiór osbisty (MARKI, AL. J. PIłsudskiego 185a): 0,00 zł

  Kurier UPS: 24,50 zł
  Kurier InPost: 16,00 zł
  Paczkomaty 24/7: 13,99 zł

  Pełnomocnik zakupu: 16,00 zł

  Pobranie: +5,00zł

   

  Darmowa wysyłka przy płatności przelewem:
  > 300 zł Paczkomaty 24/7, Kurier In Post
  > 500 zł Kurier UPS

 • 2015-04-03 08:00

  Poszukują Państwo cygar marki niedostępnej w Cigarro.pl?

   

  Możemy to zmienić. Wystarczy wysłać do nas wiadomość (na cygarowe.zyczenia@cigarro.pl) z nazwą ulubionej marki lub cygara, a my sprawdzimy czy możemy wprowadzić daną pozycję do naszej oferty.

 • 2014-04-08 15:00

  Miło nam poinformować, że po zalogowaniu mogą Państwo dodawać komentarze do produktów.

   

  Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe uzupełnienie naszych opisów, zwłaszcza cygar. Komentarz można dodać do każdego produktu – formularz umieszczony jest pod jego opisem.

Instrukcja obsługi humidora

Instrukcje obsługi » Instrukcja obsługi humidora

Jedynym właściwym miejscem do przechowywania cygar jest humidor.  Zapewnia on warunki niezbędne do prawidłowego przechowywania cygar:

–  odpowiednią wilgotność – 65-75%,

–  odpowiednią temperaturę – 18-230C,

–  kontrolowany dopływ świeżego powietrza.


Humidor wyposażony w higrometr i nawilżacz pozwala na kontrolę warunków panującymi w jego wnętrzu. Temperatura i wilgotność wpływają na jakość i smak przechowywanych cygar. Optymalna wilgotność powietrza wynosi około 70%, zaś temperatura – 200C.

 

Dlaczego wilgotność jest tak ważna?

Cygaro wysuszone pali się bez dymu, tak charakterystycznego dla naturalnie wilgotnego cygara. Palenie jest wtedy gorące i przypiekające, a cygaro wydaje się być jakby agresywnym. Z drugiej strony, cygaro zbyt wilgotne też jest problemem, ciąg jest pogorszony, w żarze tworzy się krater. Palenie staje się ciężkie i męczące.

Tylko z dodatkiem wody, która stanowi ok. 14% wagi cygara, pali się ono przyjemnie. Takie palenie jest lekkie, a dym niebieskawy. Tytoń roztacza swój naturalny aromat. Warto dopilnować, aby w miejscu, gdzie cygaro jest przechowywane, panował odpowiedni klimat.

 

Przygotowanie humidora

Zanim humidor będzie gotowy do użycia, boczne ściany oraz podłogę należy przetrzeć ściereczką namoczoną w destylowanej wodzie. Następnie należy pozostawić humidor pusty przez 5-7 dni. Co 2 dni trzeba uzupełniać nawilżacz do osiągniecia wilgotności 70%. Cygara można włoży do humidora dopiero, gdy wilgotność ustabilizuje się na stałym poziomie między 65-72%. Gdy wilgotność spadnie, nawilżacz należy uzupełnić wodą destylowaną lub specjalnym płynem do nawilżaczy. Uwaga: należy używać jedynie wody destylowanej dostępnej w aptekach – woda sprzedawana w supermarketach i stacjach benzynowych jest jedynie odwapniona i może zawierać bakterie i pleśń.

 

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcjami obsługi higrometrów oraz nawilżaczy.