Akcesoria do cygar Xikar

Akcesoria do cygar Xikar

Akcesoria do cygar Xikar

Xikar to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek akcesoriów do cygar na rynku. Firma została założona w 1996 roku przez Kurta Van Keppela i Scotta Almsbergera, którzy mieli wizję stworzenia akcesoriów do cygar najwyższej jakości. Skąd jednak wziął się pomysł na firmę produkującą akcesoria do cygar? W 1994 roku Kurt Van Keppel chciał kupić dobrą obcinarkę do cygar. Okazało się jednak, że zarówno te tanie, jak i o wiele droższe produkty nie spełniają swojej funkcji w dobry sposób. Kupiona wówczas za kwotę 55$ plastikowa obcinarka wymagała użycia dwóch rąk aby przyciąć cygaro. Wówczas w jego głowie narodziła się myśl, jak wygodnie byłoby przyciąć cygaro jednym ruchem dłoni. Nie mógł jednak znaleźć takiego produktu. Na spotkaniu ze swoim kolegą - Scottem Almsbergerem, wspomniał o tym problemie. Scott był projektantem przemysłowym, który stwierdził, że spróbuje sprostać zadaniu i stworzy taką obcinarkę, jaką wymarzył sobie Kurt. W taki sposób powstała marka Xikar, która od samego początku koncentrowała się na produkcji z najlepszych materiałów. Były to stopy metali szlachetnych i drewno najwyższej jakości. Firma szybko zyskała reputację jako producent wysokiej jakości akcesoriów, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. 

XIKAR pochodzi od słowa sikar, które według podań jest pierwszą hiszpańską pisownią słowa taino oznaczającego cygaro. Tainowie byli rdzenną ludnością Haiti i Kuby, gdzie Kolumb dotarł po raz pierwszy, gdy odkrył "Nowy Świat", a wraz z nim tytoń. Van Keppel i Almsberger zmienili S na X (symbolizujące dwa ostrza) i w logo literę I przecięto literą X, tak samo jak obcinarka przecina cygaro.

Bardzo popularnymi produktami, od których zaczęła się przygoda Xikar’a są obcinarki do cygar. Charakteryzują się one ostrzem wykonanym z najwyższej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia precyzyjne i łatwe przecięcie cygara. Obcinarki Xikar są również wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak mechanizm cięcia z podwójnym ostrzem, który zapewnia idealne przecięcie cygara bez niszczenia końcówki.

W aktualnej ofercie marki znaleźć można nie tylko obcinarki, ale i świetnej jakości zapalniczki, etui na cygara, humidory, nawilżacze i popielnice. Jednym z najbardziej popularnych produktów firmy Xikar są właśnie zapalniczki do cygar. Charakteryzują się one niezwykłą jakością wykonania oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają równomierne i skuteczne odpalenie cygara.

Xikar dba również o estetykę swoich produktów. Akcesoria do cygar firmy Xikar są projektowane z myślą o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie, który pasuje do każdego stylu i gustu. Produkty Xikar są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na wybór odpowiedniego wyrobu dla każdego miłośnika cygar. Firma od samego początku koncentruje się na produkcji akcesoriów najwyższej jakości, wykonanych z najlepszych materiałów. Akcesoria do cygar Xikar charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Wszystkie produkty firmy Xikar przechodzą rygorystyczne testy jakości, aby zapewnić klientom satysfakcję z zakupu.

Marka Xikar to synonim jakości i innowacyjności w dziedzinie akcesoriów do cygar. Firma od początku swojej działalności koncentruje się na produkcji produktów najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i eleganckiemu designowi, Xikar zyskał uznanie wśród miłośników cygar na całym świecie.

ZASADY GWARANCJI PRODUKTÓW XIKAR

- Xikar - dożywotnia gwarancja nie obejmuje fizycznych uszkodzeń przedmiotu wynikających z podstawowego zużycia, materiałów eksploatacyjnych (gazu, krzesiwa, części do nawilżania lub X-Flame) oraz jeśli przedmiot został skonfiskowany przez TSA. 

- Palio - dożywotnia gwarancja; istnieje opłata manipulacyjna w wysokości 7$ za zwrot (nie za sztukę, za zwrot).

- Humidory - 1 rok gwarancji od daty zakupu.

Wszelkie informacje zostały podane na stronie internetowej Xikar.com. W celu złożenia reklamacji należy kontaktować się bezpośrednio z producentem.

KOD RABATOWY

Z okazji wprowadzenia do naszej oferty portfolio marki Xikar, przygotowaliśmy specjalny rabat obowiązujący do 7. kwietnia 2023 roku, -20% na wszystkie akcesoria marki Xikar. Wystarczy wpisać kod rabatowy "XIKAR20" w koszyku, a od Twojego zamówienia na akcesoria do cygar Xikar zostanie odjęte 20% kwoty. Zaprachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty.