Cigarro.pl
Wyszukiwarka
cygaro miesiąca
Sortuj wg:
Aktualności
 • 2020-01-01 11:00

  Drodzy Aficionado,

   

  od 2 stycznia 2020r. liczymy nasz asortyment. Zamówienia złożone w okresie noworocznym będą wysyłane od 3 stycznia.

   

  Pozdrawiamy, CIGARRO.PL

   

   

 • 2018-05-23 11:00

  Strona Cigarro.pl przykłada dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Pragniemy zapewnić, że traktujemy Twoje dane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się.

 • 2017-07-20 11:56

  Lista produktów alkoholowych znadujących się na stronie jest prezentacją asortymentu znajdującego się w sklepach stacjonarnych w Warszawie, gdzie tylko i wyłącznie można dokonać ich zakupu.

 • 2017-04-05 12:00

  Odbiór osbisty (MARKI, AL. J. PIłsudskiego 185a): 0,00 zł

  Kurier UPS: 24,50 zł
  Kurier InPost: 16,00 zł
  Paczkomaty 24/7: 13,99 zł

  Pełnomocnik zakupu: 16,00 zł

  Pobranie: +5,00zł

   

  Darmowa wysyłka przy płatności przelewem:
  > 300 zł Paczkomaty 24/7, Kurier In Post
  > 500 zł Kurier UPS

 • 2015-04-03 08:00

  Poszukują Państwo cygar marki niedostępnej w Cigarro.pl?

   

  Możemy to zmienić. Wystarczy wysłać do nas wiadomość (na cygarowe.zyczenia@cigarro.pl) z nazwą ulubionej marki lub cygara, a my sprawdzimy czy możemy wprowadzić daną pozycję do naszej oferty.

 • 2014-04-08 15:00

  Miło nam poinformować, że po zalogowaniu mogą Państwo dodawać komentarze do produktów.

   

  Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe uzupełnienie naszych opisów, zwłaszcza cygar. Komentarz można dodać do każdego produktu – formularz umieszczony jest pod jego opisem.

zapalanie cygara

O cygarach » zapalanie cygara

Następnym krokiem po otwarciu cygara jest jego zapalenie. Ta zdawałoby się prosta i trywialna czynność wyróżnia prawdziwych Aficionado pośród pozostałych palaczy.

Do zapalenia cygara potrzebne jest bezwonne źródło ognia: gazowa zapalniczka lub specjale długie, cedrowe (najlepiej) zapałki. Nigdy nie używa się zapalniczek benzynowych i płomienia świeczki! Zawarte tam substancje po wciągnięciu do środka cygara spowodują zagłuszenie aromatu cygara i zepsują całą przyjemność palenia.

 

Instruktaż zapalania cygara przygotowany przez magazyn Cigar Aficionadozobacz film »

 

Używając zapałek należy pamiętać o jeszcze jednej czynności – po zapaleniu radzimy odczekać chwilkę, aż wypali się siarka umieszczona na końcu zapałki tak, aby uniknąć przedostania się jej zapachu do cygara.

Przypalając cygaro trzeba stosować jeszcze dwie zasady: nie śpieszyć się i robić to dokładnie. Krzywo przypalone cygaro będzie się spalać nierównomiernie i wtedy będzie mieć nierówny ciąg.

 

Technika trzech zapałek - Gordon Mott z magazynu Cigar Aficionado, opowiada o tym, jak zapala cygaro za pomocą trzech zapałek. zobacz film »

 

Podczas zapalania trzymamy cygaro pod kątem ok. 450, nie wkładając go bezpośrednio do płomienia. Powoli je obracamy tak, aby równomiernie rozżarzyć całą końcówkę. Następnie lekko się zaciągamy, trzymając końcówkę cygara w pobliżu płomienia czekając, aż płomień wskoczy na cygaro. Po tym rytuale można zacząć delektować się aromatycznym dymkiem.

Może się czasem zdarzyć, że pozostawione w popielniczce cygaro zgaśnie. Nic strasznego się nie stało – wtedy po prostu trzeba strącić popiół, sprawdzić poprzez delikatne dmuchnięcie w główkę cygara czy nie ma żaru i jeśli nie ma oznak w postaci dymu, że cygaro jeszcze „pracuje”, ponownie rozgrzewamy końcówkę i pociągamy.

 

Niemal każde cygaro jest wyposażone w pierścień. Jest on elementem identyfikującym markę i podnosi walory estetyczne cygara. Jego obecność wywodzi się z czasów, gdy palenie cygar było popularne wśród gentelmanów noszących białe rękawiczki i chroniło je przed zabrudzeniem. Przed ewentualnym zdjęciem banderoli należy się upewnić, że pokrywa cygara jest dostatecznie rozgrzana, a roślinny klej przytrzymujący ją na miejscu zdąży się rozpuścić. Zbyt wczesna i gwałtowna próba jej usunięcia może spowodować uszkodzenie liścia pokrywy.

 

Pożegnanie z cygarem

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Kiedy nadchodzi czas na rozstanie z cygarem po prostu należy zostawić je w popielniczce i pozwolić mu samoistnie zgasnąć.

Niewybaczalnym błędem jest rozgniatanie resztek cygara tak, jak zwykłego papierosa, powstaje wtedy niemały bałagan i chmurka dymu. Takie postepowanie nie mieści się to w etykiecie prawdziwego Aficionado.

Jest wiele teorii na temat właściwego momentu zakończenia palenia. Część osób jest zwolennikami wypalenia cygara do 2/3 jego długości. Pogląd ten opiera się na przekonaniu, że zgodnie z prawidłową budową cygar typu long-filler, liście są w nim ułożone wierzchołkiem na początku (stopce) cygara skupiają w sobie delikatniejsze aromaty, a im dalej, tym liście tytoniu są mocniejsze i bardziej treściwe w smaku. Ten moment wydobywa więc pełnię mocy każdego cygara.

My radzimy eksperymentować bowiem z gustami się nie dyskutuje. Wybór momentu zakończenia palenia pozostawiamy każdemu Aficionado.